Ana Sayfa Diğer Kurumlar İŞKUR İş İlanlarına Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR İş İlanlarına Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR’un açmış olduğu iş ilanlarına nasıl başvuru yapabileceğiniz ile ilgili ve sık karşılaşılan sorunların çözümleri ile ilgili detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz. Öncelikle İŞKUR’a nasıl kayıt olunur konusunu ele alalım.

İŞKUR’a Nasıl Kayıt Olunur?

İŞKUR’da açılmış olan iş ilanlarından birini gördüyseniz veya ileride açılması beklenen ilanlardan birisine başvuru yapmayı düşünüyorsanız, yapmanız gereken ilk şey İŞKUR’a kayıt olmaktır. Sisteme kayıt olmak için İŞKUR’un resmi web sitesini kullanabilir yada size en yakın il/ilçe şube müdürlüklerine bizzat giderek kayıt için talepte bulunabilirsiniz. İŞKUR’a kayıt olunurken dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise iş arayan olarak tüm bilgilerinizin eksiksiz ve detaylı bir şekilde girilmesidir. Size uygun olan işi en kısa zamanda bulabilmeniz adına bilgilerin doğru bir şekilde sisteme girilmesi gereklidir.

İş İlanlarına Başvuru Şartları Nelerdir?

Türkiye İş Kurumuna kayıt olabilmek için adayların 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Ayrıca kayıt olunulan tarihte askerlik görevini fiilen gerçekleştiriyor olmamalısınız.

Sisteme girilen kayıt bilgileri (iş tercihi, eğitim seviyesi, meslek, adres vs.) kayıt edildikten sonra 2 yıl süreyle aktif olarak sistemde kalmaktadır. Bu süre sonunda kaydı pasif hale getirilen kişiler tekrar sisteme giriş yaparak kayıtlarını aktif hale getirebilirler. Aynı şekilde İl/İlçe müdürlüklerine bizzat başvuru yapılarak da aynı işlem gerçekleştirilebilmektedir. Kaydı pasif duruma geçmiş olan kişiler kayıtlarını güncellemediği süre boyunca iş başvurusunda bulunamazlar. İş başvurusunda bulunamadıkları gibi aynı zamanda iş verenler tarafından da iş arayan olarak değerlendirilememektedir.

İş arayan olarak sisteme kayıt olurken tam olarak istenilen kişisel bilgiler şunlardır;

  • Öğrenim Durumu
  • Mesleki Durum
  • Kişisel Belgeler
  • İş Tecrübeleri ve İş Tercihleri
  • Ek Özellikleri
  • Özgeçmiş
  • Fotoğraf (İnternet üzerinden sisteme yüklenilmektedir.)
  • Varsa Yabancı Dil Bilgileri
  • Girmiş Olduğu Sınavlar ve Aldığı Sonuçlar
  • Varsa Referanslarınız

Ek Gelir Elde Etmek İsteyenler için Evde Ek İş İmkanları

İşsizlik veya geçim sıkıntısı gibi nedenlerden dolayı ek gelir ihtiyaç duyanlar için evde ek iş imkanları sunulmaktadır. İnsanlar, firmaların sağlamış oldukları bu ek iş imkanlarıyla kendi evlerinde rahat bir ortamda çalışarak ek gelirler elde edebilmektedir.

Bu iş imkanları bir çok kesime hitap etmektedir. Örnek olarak ev hanımları, öğrenciler, işsizler, emekliler veya çalıştığı halde geçim sıkıntısı çekenler için; kutu hazırlama, organik oyuncak yapma, boncuk dizme, etiket hazırlama, montaj yapma, takı tasarımı, örgü yapma, düğün şekeri hazırlama ve süsleme gibi evinizde yapabileceğiniz bir çok ek iş imkanı bulunmaktadır.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınız

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Cv Nasıl Hazırlanır?

Cv Nasıl Hazırlanır? Cv nasıl hazırlanır? Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Cv özellikleri nelerdir? Cv nedir, ne işe yarar? Gelişmiş ülkelerde iş başvurularında kullanılan yöntemleri...

Ptt Personel Alımı

Ptt Personel Alımı PTT personel alımı yapacak mı? Ptt kurumlarında idari hizmetlerde çalıştırılmak üzere yapılan alımların sıklaştırıldığını görüyoruz. Devletin kamuya personel alımları ihtiyaç dahilince azalma...

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği Denetimli serbestlik dilekçesi örneği nasıl yazılır? Denetimli serbestlik dilekçesi nedir ne işe yarar?  Denetimli serbestlik, Cezaevi'nde yatmakta olan vatandaşlarımız için bir...

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri İdari para cezası itiraz dilekçeleri nasıl yazılır? İdari para cezası itiraz gibi bir durumla karşılaştığın zaman kesilen tutarı karşı itiraz etme...