Ana Sayfa Diğer Kurumlar Yeni kimlik özellikleri

Yeni kimlik özellikleri

Yeni kimlik özellikleri

yeni nüfus cüzdanı ne zaman verilecek  yeni nüfus cüzdanı ne zaman çıkacak yeni nüfus cüzdanı nasıl çıkarılır yeni nüfus cüzdanı çıkarma yeni nüfus cüzdanı için gerekli belgeler  yeni nüfus cüzdanı çıkarmak için gerekli belgeler yeni nüfus cüzdanı ne zaman çıkacak 2014 yeni nüfus cüzdanı 2015

Yeni kimlik özellikleri

Akıllı kimlik kartları, görünüşe göre 7 üstün güvenilirlik riskini önlemek için kopyalamaya karşı korumalı ..

Tamamen 7 üstün güvenilirlik önlemek için kopyalama belirgin riskine karşı korunmaktadır, akıllı kimlik kartları TÜBİTAK tarafından hedeflenen ulusal imkanları kullanılarak geliştirilen ve 2010’dan itibaren yerine doğum belgesinin kullandı.

Yeni kimlik özellikleri
Yeni kimlik özellikleri

Yeni kimlik özellikleri

Hologram, UV, guilloche ve kullanılan mikro metin ve gökkuşağı baskı yöntemleri, yanı sıra kartın çip saklanan özel anahtarı ile, görünür güvenlik önlemleri yarattı kişi hakkında bilgi.

TÜBİTAK Ulusal Elektronik ve Kriptoloji Araştırma Enstitüsü (UEKAE) Akıllı Kart İşletim Sistemi (AKİS) Proje Sorumlusu Mustafa AA muhabirinin 2010 tüm Türkiye’ye uygulanan geliştirilen, Başak planlanan elektronik kimlik kartı teknolojik özellikleri anlattı.

Yeni kimlik özellikleri

Ilk akıllı kart tabanlı ulusal kimlik kartı Akıllı kart Başak transferleri de lisans kartı, pasaport, e-devlet uygulamaları kimlik doğrulama amaçlı bir sertifika ve Sosyal Güvenlik raporu olacağını sürüş, doğum belgesinin yerini alacağını, Sağlık sertifikası Bakanlığı, Maliye Bakanlığı vergi tedavisinde kullanılabileceğini söyledi.

Başak, ön ödemeli kartlar hatırlatıldı benzer akıllı kart akış tabanlı şehir kartları gibi belediyeler gibi uygulamalarda kullanılabilir.

ŞİFRELEME OLACAK
Tamamen uluslararası standartlara, kart “taklit edilemez” ve “tahrip ya da değişiklikler güvenlik özelliklerini tespit izin tahrif zaman” dedi uyumu belirten yerel kaynaklar ve mühendis ve Başak ile en son şifreleme teknolojisi kullanılarak akıllı kimlik kartları.

Başak, çip elektronik ortamda bir akıllı kart ve bilgiler, Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) yazım hatalarını önlemek için erişebilirsiniz geçti kartı tekrarlanan baskı yoluyla bu şekilde önlenebilir kriptografik yöntem denilen güvenlik özellikleriyle korunan söylüyorum.

Yeni kimlik özellikleri

Kimlik kartının taklit önlemek için Başak kaydetti güvenlik özellikleri, makine yapımı taklit yüksek çözünürlüklü yapısal ve baskısal güvenlik elemanlarının çeşitli uygulama ve çok zor olduğunu vurguladı. Başak, bu mümkün değil dedi, elektronik güvenlik sistemleri taklit ederken.

Kağıt para, sadece bir akıllı kart Başak gibi bu harici görme 7 güvenlik önlemlerini belirten, şunları söyledi:

“Ön ve güneş ışığı ve renk değişikliği açısı elde edildiği şekilde holografik teknoloji kullanılan kartın arka. OVI ışık yüzde Harita bulunduğu açıya önünde kullanılan çok özel bir mürekkep teknolojisi Türkiye’nin üç farklı renkte görülüyor. ultraviyole baskı yöntemi, aynı zamanda ultraviyole ışığı mavi “TC” adı altında ön yüzde görünmesini görünür, geri, mavi harita hilal ve yıldız şeklinde Türkiye’de ortasında gizlidir.

Yeni kimlik özellikleri

Mikro yazılar ay-yıldızın yüzü çizilmiş ve Türkiye Cumhuriyeti ve metin büyüteç bakışla görülebilir edildi. Aynı baskısında, şerit görünümünde arka kısmında yer almaktadır. Tavlama kart baskı yöntemi hem ön, hem de algoritmik desenler arkasında yer varsa. Bu desenler matematiksel bir formülle oluşturuldu. Biz desen hatları kopyalama karşı kırmızı-turkuaz-kırmızı renk geçişleri aldı gökkuşağı baskı ve şifre son görüntü. Tüm bu çok özel teknik ile üretilen ve kart şifrelerini taklit ve çok zor kopyalama yapar edildi. “

Kart dile getiren bakarak ilk adım sahte şifreleme çalışmaları kartı Başak görünür olsun, anlaşılabilir “Ama durumunda kart üzerinde aynı çip riskine karşı bu bilgilerin kopyalama görünür özelliklerini şifreli rağmen çok zor kopyalanır elektronik. Bu çip kartı takıldığında hiçbir tanısal bilgi erişim cihazı var, bir oyun olduğunu. Aslında bu imitasyon edilememezlik, elektronik şifreleme teknikleriyle sağlandı “dedi.

Yeni kimlik özellikleri

Başak, ayrıca pin ve puk kodu, o da parmak izi teknolojisi eklenebilir belirten kimlik doğrulaması için özel yazılımı ile kart, hukukun durumunda hazırdır.

Yeni kimlik özellikleri

Başak enerji dalgalanmalarından veya daha fazla fiziksel koşullarından dolayı ortaya çıkan EEPROM Akış bir mekanizma hafıza hücrelerinin, şifreleme bozulmasını düzeltmek olduğunu kaydetti, şifre çözme ve kökeni anahtarı birbirinden tamamen ayrı olduğunu belirtti.

DEPOLAMA için PARMAK İZİ

Parmak izleri, Avrupa Birliği kriterlerine bilgiler olarak iris tanıma göre bilgisayar veritabanında saklanan yasak olduğu ve bu nedenle Başak, “Kart parmak izi şifre saklanan transfer kart sahibinin elinde olacağından yerde bir koşulu olarak depolanır parmak böyle olmaz bazı medya dahil olarak, “dedi.

ABD’de gelişmiş birçok ülkeden daha sahne olurken, değil çipli kart teknolojisi, optik tanıma dayalı olduğunu söyledi belirterek, Avrupa Birliği üyesi Başak Türkiye’nin akıllı kart teknolojisi.

Başak, ileri teknoloji ve Portekiz gibi Ukrayna gibi ülkeler seviyesine ulaştığını belirterek geçerli bilgi nedeniyle Türkiye ile akıllı kart “henüz Avrupa’da bile Türkiye’de uygulamaya başladı çalışan bir sistem” dedi.

Elektronik kimlik uygulamaları, dile getiren kullanarak birden fazla oy kullanma yeteneği sağlayan güvenli ve sağlıklı oy özellikle genel ve yerel seçimler izni ile erişilebilen hastaya özel bazı bilgilerin de, Başak durumunda sağlık uygulamaları feshedilebilir Ayrıca bildirilen sahibi kartında saklanabilir.

Başak, akıllı kart uygulamaları 1 Eylül, pilotlar May 2010 300 olacağını kadar alışveriş merkezleri bol ve ikinci fazda dağıtılacak, işlerini hatırlattı, bu yılın sonuna kadar 10 bin kartlarının ilk etabını başladı Bolu 2008 bin kart dağıtımı, dedi. Başak, dağıtılan kart, 67 eczane, hastane bir o 8 aile hekimliğinde kullanılmaya hazır olduğunu bildirdi.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınız

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Cv Nasıl Hazırlanır?

Cv Nasıl Hazırlanır? Cv nasıl hazırlanır? Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Cv özellikleri nelerdir? Cv nedir, ne işe yarar? Gelişmiş ülkelerde iş başvurularında kullanılan yöntemleri...

Ptt Personel Alımı

Ptt Personel Alımı PTT personel alımı yapacak mı? Ptt kurumlarında idari hizmetlerde çalıştırılmak üzere yapılan alımların sıklaştırıldığını görüyoruz. Devletin kamuya personel alımları ihtiyaç dahilince azalma...

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği Denetimli serbestlik dilekçesi örneği nasıl yazılır? Denetimli serbestlik dilekçesi nedir ne işe yarar?  Denetimli serbestlik, Cezaevi'nde yatmakta olan vatandaşlarımız için bir...

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri İdari para cezası itiraz dilekçeleri nasıl yazılır? İdari para cezası itiraz gibi bir durumla karşılaştığın zaman kesilen tutarı karşı itiraz etme...