Ana Sayfa Bağkur Sigorta Bağkur Borç Sildirme Dilekçe Örneği

Bağkur Borç Sildirme Dilekçe Örneği

Bağkur Borç Sildirme Dilekçe Örneği

Sosyal güvenlik kurumu sgk günü ve benzeri bağkur  işlemleriyle alakalı bir çok soru gündemde. Bağkur borç sildirme dilekçesi ile alakalı olarak sizleri aydınlatacağız. Bağkur borçları nasıl silinir? Borç sildirme başvurusu nasıl yapılır?

Bağkur ve benzeri işlemlerle alakalı olarak yakın zamanda yeni düzenlemeler yapılacağı söyleniyordu ve beklentiler gerçekleşti. Bütün Bağ-Kur borçları silinecek İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı; TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nda kabul edilerek işleme konuldu. Yürürlüğe giren  bu yeni düzenleme bir çok yeni düzenleme getiriyor. Komisyondan geçen tasarıda, Başbakan’ın ifade ettiği borçlu Bağ-Kur’lulara sağlık hizmetlerinden yararlanma imkanı getiren düzenleme de var.

Peki yeni düzenlemenin içeriğinde neler var?

Yeni düzenlemeyle birlikte getirilen bir çok yenilikten biri de babaya beş günlük izin hakkı tanıması. Bu yeni düzenlemeyle birlikte yeni çocuğu dünyaya gelen babalar 5 gün izinli sayılacak.

BAĞ-KUR BORCU SİLİNİYOR

Yeni düzenleme ile devletimiz sosyal devlet olma yolunda güzel adımlar atmaya devam ediyor.Bu düzenlemenin yürürlüğe girdiği ayın sonu itibarıyla 1 yıl ve bundan daha fazla süreye ilişkin prim ödemesi olanların, bu prim ödemelerini 3 ay içinde ödememeleri veya yeni bir düzenleme yapmamaları halinde; prim ödemesi bulunan sigortalıların daha önce ödedikleri primlerin tam olarak karşıladığı ayın sonu itibarıyla, prim ödemesi bulunmayan sigortalıların ise tescil tarihi itibarıyla sigortalılığı sona erdirilecek. Mağdur duruma düşmemek için takip etmenizde fayda olacaktır.

Durdurulan süreler sigortalılık süresi olarak değerlendirilmeyecek. Sigortalılıkları sona erdirilenlerden ilgili kanun maddesi uyarınca çalışmaya devam edenlerin sigortalılıkları yeniden düzenlenerek yeniden başlatılacak. Bu işlem sonrası sigortalı ya da hak sahipleri tarafından gerekli görülmesi ve talep edilmesi halinde, sona erdirilen sigortalılık sürelerinin hepsi düzenlenerek ihya edilecek. Sigortalılıkları sona erdirilenler ile bu vatandaşların bakmakla yükümlü olduğu kişilerin sona erdirilen süreleri için genel sağlık sigortası hükümleri uygulanmayacak.

Yeni düzenlemeyle 3 çocuklu ailelere vergi yok. Asgari geçim indirimi kapsamında yüzde 5 olan yardım yüzde 10 a çıkarıldı.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınız

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Cv Nasıl Hazırlanır?

Cv Nasıl Hazırlanır? Cv nasıl hazırlanır? Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Cv özellikleri nelerdir? Cv nedir, ne işe yarar? Gelişmiş ülkelerde iş başvurularında kullanılan yöntemleri...

Ptt Personel Alımı

Ptt Personel Alımı PTT personel alımı yapacak mı? Ptt kurumlarında idari hizmetlerde çalıştırılmak üzere yapılan alımların sıklaştırıldığını görüyoruz. Devletin kamuya personel alımları ihtiyaç dahilince azalma...

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği Denetimli serbestlik dilekçesi örneği nasıl yazılır? Denetimli serbestlik dilekçesi nedir ne işe yarar?  Denetimli serbestlik, Cezaevi'nde yatmakta olan vatandaşlarımız için bir...

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri İdari para cezası itiraz dilekçeleri nasıl yazılır? İdari para cezası itiraz gibi bir durumla karşılaştığın zaman kesilen tutarı karşı itiraz etme...