Ana Sayfa Bağkur Sigorta İnternetten borcu yoktur yazısı nasıl alınır

İnternetten borcu yoktur yazısı nasıl alınır

İnternetten Borcu yoktur yazısı nasıl alınır

İnternetten Borcu yoktur yazısı nasıl alınır, internet vergi dairesinden, bankadan sosyal güvenlik kurumundan sgk dan bağkurdan borcu yoktur yazısı nasıl alınır bu makalemizde borcu yoktur belgesinden bahsedeceğiz.

Borcu yoktur yazısı nasıl alınır

Borcu yoktur yazısı alabilmek için, ilgili makama borcu yoktur yazısı vermesi için resmi olarak başvurmamız gereklidir. Bu başvuru bazı makamlara dilekçe ile olabileceği gibi, bazende bizzat başvurmamız yeterlidir. Bazı makamlar borcu yoktur yazısı talep dilekçesi vermenizi isteyebilir. Bazı makamlar ise, borcu yoktur yazısını herhangi bir dilekçe doldurmaksızın ve herhangi bir ücret ödemeksizin matbu bir form ile verirler.

Vergi dairesinden borcu yoktur yazısı nasıl alınır

Araç için borcu yoktur yazısı nasıl alınır

Vergi dairelerinden borcu yoktur yazısı almak için, kimliğinizle birlikte vergi dairesine başvurmanız yeterlidir. Genelde vergi dairelerinden araçlar için borcu yoktur yazısı talep edilmektedir. Noter satışı öncesi bir aracın borcu olup olmadığını öğrenmek için vergi dairesine başvurmanız gerekmektedir. Vergi dairesinde veznede görevli memur aracın plaka numarasını sorgulaması sonucunda, sistemde borcu olup olmadığını tespit eder ve borcu yok ise, yazılı bir evrak teslim eder. Eğer araca ait, motorlu taşıtlar vergisi, icra, trafik cezası, idari ceza vb. bir durumu söz konusu ise borcu yoktur belgesi düzenlemez. Bu halde aracın noter satışı yapılamaz.

Bankadan borcu yoktur yazısı nasıl alınır

Bankalar genel itibariyle borcu yoktur yazısı yerine, hesabınızın özetini belirtir bir belge vermektedirler. Bu belgede kredili mevduat hesabınızın olmadığı veya kredi kartınızın hesap özeti durumu belirtilir. Genel itibariyle tüm bankalar borcu yoktur belgesi talep eden kişinin nüfus cüzdanı ile şahsen başvurması durumunda bu belgeyi düzenlerler. Belgenin düzenlenmesi için borcu yoktur yazısı dilekçe örneği vb. herhangi bir evrak gerekmez.

Sgk sosyal güvenlik kurumu borcu yoktur belgesi

Sgk borcu yoktur belgesi ne işe yarar dediğimizde ise bu evrak iş başvurularında daha önceki çalıştığımız iş yerlerinde sigortası ile ilgili bir sıkıntısı olup olmadığını bildiren bir belgedir. Sgk borcu yoktur belgesi sosyal güvenlik kurumu sgk tarafından şahsın bizzat başvurması durumunda çıkartılabildiği gibi internetten borcu yoktur yazısı da alınabilir. Sgk kurumu internetten borcu yoktur yazısı belgesi almak için bu linki kullanabilirsiniz.

İnternetten borcu yoktur belgesi nasıl alınır

Gelir Vergisi Başkanlığının internet sitesinden yayınladığı habere göre artık Borcu Yoktur ve Mükellefiyet Yazıları Artık Başkanlığımız İnternet Sitesinden de Alınabilecektir. Başkanlığımızın mükellef odaklı hizmetlerinin bir parçası olarak mükelleflere daha etkin ve kaliteli bir hizmet sunulması, vergi dairelerinin iş yükünün ve kırtasiyeciliğin azaltılması amacıyla şifre almış olan internet vergi dairesi kullanıcılarına elektronik ortamda internet sitemizde “İnternet Vergi Dairesi/Kurumlar-Gelir Vergi Dairesi” başlığı altında “BORCU YOKTUR” ve “MÜKELLEFİYET YAZISI” alma imkanı getirilmiştir. Borcu yoktur veya mükellefiyet yazıları ilgili makamlara ibraz edilecek ve ilgili makamlar tarafından bu yazılara göre işlem yapılacaktır. İlgili makamlarca işlem yapılmadan önce internet adresimizde (www.gib.gov.tr) yer alan “İnternet Vergi Dairesi / Dilekçe Sorgulama Sayfası” ndan gerekli bilgiler girilmek suretiyle sorgulanarak yazının doğruluğu kontrol edilebilecektir. Söz konusu sayfaya ulaşmak için tıklayınız.

İnternetten borcu yoktur yazısı alma dilekçesi örneği

İnternetten borcu yoktur yazısı dilekçe örneği Gelir Vergisi Başkanlığının internet sitesinden doldurulabileceği gibi, yukarıdaki download butonuna tıklayarak dilekçe örneğini indirebilirsiniz. Ancak bu sistemden sadece dilekçe örneği oluşturulabilir.

Bağkur borcu yoktur yazısı nasıl alınır

Bağkurlular için borcu yoktur yazısı nasıl alınır, borcu yoktur belgesi sorgulama, borcu yoktur internetten borcu yoktur yazısını bu linke tıklayarak alabilirsiniz.

1 YORUM

  1. iyi günler yivsiz tüfek satınalma belgesi çıkarabilmek için maliyeden borcu yoktur kağıdı almam gerekiyor bunun için nasıl bir dilekçe yazmalıyım ?

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınız

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Cv Nasıl Hazırlanır?

Cv Nasıl Hazırlanır? Cv nasıl hazırlanır? Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Cv özellikleri nelerdir? Cv nedir, ne işe yarar? Gelişmiş ülkelerde iş başvurularında kullanılan yöntemleri...

Ptt Personel Alımı

Ptt Personel Alımı PTT personel alımı yapacak mı? Ptt kurumlarında idari hizmetlerde çalıştırılmak üzere yapılan alımların sıklaştırıldığını görüyoruz. Devletin kamuya personel alımları ihtiyaç dahilince azalma...

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği Denetimli serbestlik dilekçesi örneği nasıl yazılır? Denetimli serbestlik dilekçesi nedir ne işe yarar?  Denetimli serbestlik, Cezaevi'nde yatmakta olan vatandaşlarımız için bir...

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri İdari para cezası itiraz dilekçeleri nasıl yazılır? İdari para cezası itiraz gibi bir durumla karşılaştığın zaman kesilen tutarı karşı itiraz etme...