Ana Sayfa Mahkeme dava Avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği

Avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği

Avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği

Avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği

AİLE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

DAVACI_______:…………. Adres

DAVALI_______ :…………Adres

DAVA KONUSU:Şiddetli geçimsizlik nedeni ile Anlaşmalı boşanma talep ve davası.

DAVA TARİHİ:../…/…

İZAHI :
1-Davacı (İsim) ile davalı eşi(İsim) ../../….tarihinden beri evli bulunmaktadır.
2-Ancak eşler evlendikleri günden bu güne kadar birbirine uyum sağlayamamışmüşterek hayat çekilmez hale gelmiştir. Bu nedenle bir arada yaşayarak evlilik birliğini devam ettirmeleri mümkün görünmemektedir.
3- Davalı eş ………de boşanmayı kabül etmektedir.Eşler arasında ../../….tarihli bir protokol yapılarak mali sonuçları hakkında anlaşmaya varılmıştır.
Bu protokol dilekçemize ekli bulunmaktadır.Bu itibar ile Medeni Kanunumuzun ilgili maddesi uyarınca tarafların anlaşmalı boşanmalarını talep etmek zaruretimiz hasıl olmuştur.

SONUÇ VE İSTEK :
Davalı eş………..de boşanmayı kabül ettiğinden ../../….tarihli prokol de göz önünde tutularak tarafların boşanmalarına
Duruşma gününün tarafımıza bildirilmesine dair iş bu dilekçemin kabulünü arz ve talep ederiz. …/…./20..

DAVALI DAVACI :

Avukatsız anlaşmalı boşanma dilekçesi örneği

Anlaşmalı boşanma çekişmeli boşanma farklıdır. Eşi ile, ödenecek nafaka ve mal paylaşımı miktarı uzlaşmış gereken varsa, çocuğun gözaltında kalacak olan eş belirlenmesi, çünkü müzakere boşanma boşanmak istiyorum. Boşanma müzakere edilmelidir Aynı zamanda evlilik 1 yıl en az sürdü. Çekişmeli boşanma durumunda gerekliliği böyle bir tür yoktur.

Boşanma boşanma avukatı anlaşmalı en çok merak anlaşmalı terimler gereksinimi olup olmadığı Matters. Avukat bir zorunluluk değil Türk Medeni Kanunu için bir zorunluluk ve Savunuculuk Kanunu olduğunu. Bir an önce onlar sonuçlandırmak istiyoruz hata yapmak istiyorsanız boşanma anlaşmalı boşanma avukatı ve anlaşmalı diğer bir deyişle, taraflar temsil edilebilir.

Aslında, bir boşanma avukatı web uygulaması ve dilekçe örnekleri baskılı mahkeme dilekçeleri yetersiz olsa da kalite gerek kalmadan idam edilebilir anlaşmalı. Bu nedenle, dava avukat boşanmak isteyen eşlerin dilekçeyi hazırlamalıdır ve hatta mutlaka bir protokol müzakere boşanma avukat tutar. Taraflar, söz konusu yargıç başa rağmen, aynı zamanda düzenlemeler protokol re’sen gerekli dikkat edecek içerir. Örneğin, çocuk velayeti düzenlemeleri babası Yargıtay amacıyla protokol nedeniyle ihtiyaç küçüğün annesi anne ve gözaltına verilecek karar vermiştir yargıç gerektiğini olmak isteyeceksiniz 6 aylık çocuğu teklif edebilmek için bakım. Bu durumda, onlar anlaşmalı boşanma talebi üzerine ısrar taraflar reddedilebilir. Istenmeyen durumu önlemek için bir avukat tarafından gerekli tür düzenlemeler yapılmalıdır. Operasyon mümkün olduğunca erken gerekirse tamamlanması için dava mutlaka bir avukat desteğine ihtiyaç varsa.

Diğer konularda anlaşma vardı, bazen onlar boşanma kararı ile eşleşti bile yasayı bilmiyorum. Bu nedenle, harekete ve anlaşma boşanma hata ile vakit geçirmek mümkün. Niyeti ile Bilgi olası hatalar için kayıp zaman ve dava ile ret kaydedebilirsiniz bile bir avukattan destek almak için. Nedeniyle bu içerik olamaz toplanan bir durumda riski hata riski istenen sonucu alamayan olmadığı değerlendirilmelidir.

Mali durumunuz yeterli ile temsil edilebilir ise boşanma avukat anlaşma olursa. Mali durum kasabasında iseniz, hukuki yardım talep edebilirsiniz bar yeterli ve yoksulluk belgesi değil.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınız

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Cv Nasıl Hazırlanır?

Cv Nasıl Hazırlanır? Cv nasıl hazırlanır? Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Cv özellikleri nelerdir? Cv nedir, ne işe yarar? Gelişmiş ülkelerde iş başvurularında kullanılan yöntemleri...

Ptt Personel Alımı

Ptt Personel Alımı PTT personel alımı yapacak mı? Ptt kurumlarında idari hizmetlerde çalıştırılmak üzere yapılan alımların sıklaştırıldığını görüyoruz. Devletin kamuya personel alımları ihtiyaç dahilince azalma...

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği Denetimli serbestlik dilekçesi örneği nasıl yazılır? Denetimli serbestlik dilekçesi nedir ne işe yarar?  Denetimli serbestlik, Cezaevi'nde yatmakta olan vatandaşlarımız için bir...

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri İdari para cezası itiraz dilekçeleri nasıl yazılır? İdari para cezası itiraz gibi bir durumla karşılaştığın zaman kesilen tutarı karşı itiraz etme...