Ana Sayfa Cumhuriyet Başsavcılığı Suç duyurusunda bulunmak için dilekçe örneği

Suç duyurusunda bulunmak için dilekçe örneği

Suç duyurusunda bulunmak için dilekçe örneği

Suç duyurusunda bulunmak istiyorum, suç duyurusunda bulunmak için dilekçe örneği indir, suç duyurusu süresi, paralımı, ingilizce suç duyurusu, örnek dilekçeler indir.

Suç duyurusunda bulunmak istiyorum

Başınıza gelen herhangi bir olayla ilgili suç duyurusunda bulunmak istiyorsunuz, ancak suç duyurusunda nasıl bulunur bilmiyorsunuz, bu makalemizde suç duyurusunda bulunmak isteyenler için  genel bilgiler vereceğiniz.tnulur?

Öncelikle konu hakkında bir dilekçe hazırlanır, suç duyurusunda bulunmak için dilekçe örneğini yukarıdaki indir butonuna tıklayarak indirebilirsiniz. Bu dilekçede konunun kısaca özeti yazılır.  Bu dilekçe bulunduğunuz yerde bulunan  Adliyedeki müracaat Savcılığına teslim edilir.  Dilekceniz Savcılık kalemince kayıt edilir ve kalem görevlileri tarafından suç duyurusu dilekçesine savcılık hazırlık numarası verilir.

Suç duyurusunda bulunmak için dilekçenize verilen bu hazırlık numarasını suç duyurusu dilekçenizi takip edebilmek, Savcılık aşamasında mı? mahkemedemi? hangi makamda olduğunu öğrenmek için kullanabilirsiniz.

Savcılığa suç duyurusunda bulunma dilekçesi örneği

Mağduru olduğunuz veya işlendiğini bildiğiniz bir suçla ilgili olayın gerçekleştiği yer, İstanbul Avrupa yakasında ise Çağlayan Adliyesi’nde, İstanbul Anadolu yakasında ise iseniz Kartal Adliyesi’nde bulunun. Diğer şehirlerde olay nerede olduysa en yakın adliyede bulunan müracaat savcılığına giderek suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Suç duyurusunda bulunma dilekçesi örneği ve suç duyurusunda bulunmak için gerekli evraklar ücretsizdir. Sizden bu evraklar için herhangi bir ücret talep edilmez.

Suç duyurusunda bulunmak için dilekçe örneği

İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

Konu : Suç duyurusu hk.

MÜŞTEKİ : adı soyadı
SANIK : adı soyadı
SUÇ TARİHİ: …/…./2015
OLAYLAR :
1. ……olayların kısaca özeti………………………..…………………………………………………………………… …………………… …………………………………………………………………………………………………..
2……olayların kısaca özeti…………………………………………………………………………………………….…………………………… ……………………………………………………………………….

3. Sanık eylemi suç teşkil ettiğinden gerekli kovuşturmanın yapılarak sanığın cezalandırılması için Savcılığınıza müracaat zorunluluğu doğmuştur.
SONUÇ VE İSTEM : Sanık hakkında gerekli kovuşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini arz ve talep ederim.
Saygılarımla.

DELİLLER : Adli Tabiplik raporu aşağıda ad ve adresleri belirtilen tanıklar her türlü delil.

 

 

Müşteki Adı soyadı imza

Savcılığa suç duyurusunda bulunma dilekçesi örneği 2

Suç duyurusunda bulunmak için dilekçe örneği

………….CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINAMÜŞTEKİ : Adı ve Soyadı, T.C. Kimlik No:
Adres
ŞÜPHELİ : Adı ve Soyadı( eyer şahıs biliniyorsa,bilinmiyorda telfonla olmuşsa telefon numarası)yazılır.
SUÇ : Hakaret,Tehdid,Cinsel taciz.(olay neyse adı yazılır)
SUÇ TARİHİ : …/…/…2015
AÇIKLAMALAR :
1- Buraya meydana gelen olay neyse,aynen yazılır.

DELİLLER : Telefon mesajı,msn kaydı(bunlarla yapılmışsa yazılır)
Tanıklar: Adı ve Soyadı, Adres; (varsa yazarsınız)
HUKUKİ NEDENLER : TCK. md. ve ilgili mevzuat. (maddeleri biliyor sanız yazarsınız bilmiyorsanız buşekil yazarsınız)
SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda kısaca açıklandığı üzere şüpheli hakkında kamu davası açılmasına ve cezalandırılmasının sağlanmasına karar verilmesini saygıyla talep ederim. …/…/2015

müşteki       
Adı ve Soyadı   
İmza
          

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınız

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Cv Nasıl Hazırlanır?

Cv Nasıl Hazırlanır? Cv nasıl hazırlanır? Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Cv özellikleri nelerdir? Cv nedir, ne işe yarar? Gelişmiş ülkelerde iş başvurularında kullanılan yöntemleri...

Ptt Personel Alımı

Ptt Personel Alımı PTT personel alımı yapacak mı? Ptt kurumlarında idari hizmetlerde çalıştırılmak üzere yapılan alımların sıklaştırıldığını görüyoruz. Devletin kamuya personel alımları ihtiyaç dahilince azalma...

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği Denetimli serbestlik dilekçesi örneği nasıl yazılır? Denetimli serbestlik dilekçesi nedir ne işe yarar?  Denetimli serbestlik, Cezaevi'nde yatmakta olan vatandaşlarımız için bir...

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri İdari para cezası itiraz dilekçeleri nasıl yazılır? İdari para cezası itiraz gibi bir durumla karşılaştığın zaman kesilen tutarı karşı itiraz etme...