Ana Sayfa Sos. Yardımlaşma İşkur İş İlanları Başvurusu Nasıl Yapılır

İşkur İş İlanları Başvurusu Nasıl Yapılır

İşkur İş İlanları Başvurusu Nasıl Yapılır

İşkur iş İlanlarına başvuru yapmak mı istiyorsunuz? Ülkemizde işsizlik her geçen gün artıyor. Türkiye istatistik kurumu verilerine göre bu ay itibariyle işsizlik ve genç işsizlik oranı yüzde 13 lere dayanmış durumda. İşkur İş İlanlarıyla işsizlere bir umut olmaya çalışıyor. İşsizlikle beraber ülkemizde üniversiteye yönelen genç sayısı da her gün dahada azalıyor.

İş-kur iş ilanlarıyla ilgili ayrıntıları ve İşkur iş ilanlarına nasıl başvuru yapılacağını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

İşkur’un açmış olduğu iş ilanlarından birini gördüyseniz veya içerisinde olduğunuz dönemlerde açılması muhtemel olan iş ilanlarına başvurmak gibi bir düşünceniz varsa ,öncelikle yapmanız gereken İşkur’a kayıt olmaktır. işkura kayıtlı olmadan iş ilanlarına başvuru yapmanız mümkün olmayacaktır. işkur’un İnternet adresi üzerinden işkur’a online başvuru yapabilirsiniz yada size en yakın şube ya da merkezlerine  bizzat giderek kayıt için talepte bulunabilirsiniz.

İşkur’a kayıt olurken üzerinde duracağınız ve dikkat edeceğiniz önemli birkaç husus mevcuttur. Öncelikle İnternet üzerinden başvuru yapacaksanız online olarak beyan etmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız.

İşkur iş ilanlarına başvurularda aranan şartlar

İşkur iş ilanlarına başvuru yapabilmek istiyorsanız işkur’a kayıt yaptırmalısınız. Kayıt yaptırabilmek için de belli şartlara uygun olmanız gerekiyor. İşkur’a kayıt yaptırabilmeniz için 14 yaşını doldurmuş olmak şartı aranıyor. Eğer 14 yaşını doldurmamışsanız kayıt olamıyorsunuz. Ayrıca İşkur’a kayıt olmak için diğer aranan bir özellikte başvuru yaptığınız zaman diliminde askerlikle bir ilişiğinizin bulunmamasıdır.

İşkur’a kayıt olurken bildirdiğiniz üyelik bilgileriniz ve öz geçmiş,öğrenim durumu,meslek gibi bilgileriniz iki yıl süreyle İşkur kayıtlarında aktif olarak saklanacaktır. Bu süre sonunda pasif hale gelen bu bilgilerinizi İşkur’a tekrar giriş yaparak tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlemleri daha önce belirttiğimiz işlemlerde olduğu gibi en yakın şube ve merkezlerden de yaptırabilirsiniz. Çünkü pasif durumdaki kaydı aktif hale getirmeyenler iş başvurusunda bulunamazlar. İş başvurusunda bulunamayan adaylarda işverenler tarafından iş arayan statüsünde değerlendirilmezler.

İşkur iş ilanlarına başvuruda istenilen bilgiler şunlardır ;

Eğitim durumu

Mesleki bilgiler

Varsa sertifikalar

Öz geçmiş

Yabancı dil bilgileri

Varsa referanlarınız

İşkur iş ilanlarını güncel ve sürekli olarak takip eder ve başvurularınızı takip ederseniz iş bulma imkanınızda artacaktır. Resmi sayfasına girerek, bir iki dakika ayırıp kayıt olduktan sonra ilanlara bakabileceksiniz.

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınız

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Cv Nasıl Hazırlanır?

Cv Nasıl Hazırlanır? Cv nasıl hazırlanır? Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Cv özellikleri nelerdir? Cv nedir, ne işe yarar? Gelişmiş ülkelerde iş başvurularında kullanılan yöntemleri...

Ptt Personel Alımı

Ptt Personel Alımı PTT personel alımı yapacak mı? Ptt kurumlarında idari hizmetlerde çalıştırılmak üzere yapılan alımların sıklaştırıldığını görüyoruz. Devletin kamuya personel alımları ihtiyaç dahilince azalma...

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği Denetimli serbestlik dilekçesi örneği nasıl yazılır? Denetimli serbestlik dilekçesi nedir ne işe yarar?  Denetimli serbestlik, Cezaevi'nde yatmakta olan vatandaşlarımız için bir...

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri İdari para cezası itiraz dilekçeleri nasıl yazılır? İdari para cezası itiraz gibi bir durumla karşılaştığın zaman kesilen tutarı karşı itiraz etme...