Ana Sayfa Mahkeme dava Çek iptali için dilekçe örneği indir

Çek iptali için dilekçe örneği indir

Çek iptali için dilekçe örneği indir

Çek İptali için Dilekçe Örneğini Aşağıdaki Linkten İndirebilirsiniz. Word programı ile düzenleyebilirsiniz. Dilekçe Örneğini düzenledikten sonra ilgili makama sunabilirsiniz.

Çek İptali için Dilekçe Örneği

……. MAHKEMESİNE

 

 

DAVACI                   :…….

 

VEKİLLERİ               :…….

 

KONU                     : Çek İptali ve Ödeme Yasağı Kararının Devamı Talebimiz Hk.

 

AÇIKLAMALAR       :1-Müvekkilimiz ……. alacağına karşılık olarak aldığı ve hamili bulunduğu;

 

2-Keşidecisi……. den aldığı hamiline yazılı ……., ……., ……. Hesap, ……. Çek Seri Nolu, ……. Keşide Tarihli …….-TL ve ……. Çek Seri Nolu ……..Keşide Tarihli …….-TL lık iki adet çeki düşürmüş veya çaldırmış bulunmaktadır.

 

3-Çekler müvekkilimizin yedinde bulunduğu sırada çalınmış veya kaybolmuş bulunduğundan tahsilatı mümkün olmamakta bu durumda müvekkilimizin mağduriyetine neden olmaktadır.

 

4-Çek bedellerinin talep edilebilmesi bakımından çeklerin iptaline karar verilmesi için bu davanın açılması zorunluluğu doğmuştur.

 

YASAL NEDENLER: HUMK., TTK ve İlgili Mevzuat

 

KANITLAR             :…… 2 AHM ../…. D. İş E. Sayılı Dosya, Banka Kayıtları, Çek Fotokopileri, Yasal ve Takdiri Diğer Kanıtlar vs.

 

CEVAP SÜRESİ       : 10 Gündür

 

İSTEM SONUCU   : Yukarıda arz edilen nedenlerle müvekkilimizin ileride telafisi imkansız zararlara uğramasının önlenmesi bakımından elinden rızası hilafına çıkan dökümü yapılan iki adet çekin ödenmemesi konusunda ….. 2 AHM ../../…. tarih, ../…. D. İş E. Ve ../…. D. İş K. Sayılı ödemeden men kararının devamına ve dava konusu iki adet çekin iptaline karar verilmesini talep ederiz.

 

                                                                                                           DAVACI VEKİLİ

                                                                          …….

CEVAP VER

Yorumunuzu Yazın
Adınız

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Cv Nasıl Hazırlanır?

Cv Nasıl Hazırlanır? Cv nasıl hazırlanır? Cv hazırlarken nelere dikkat edilmelidir? Cv özellikleri nelerdir? Cv nedir, ne işe yarar? Gelişmiş ülkelerde iş başvurularında kullanılan yöntemleri...

Ptt Personel Alımı

Ptt Personel Alımı PTT personel alımı yapacak mı? Ptt kurumlarında idari hizmetlerde çalıştırılmak üzere yapılan alımların sıklaştırıldığını görüyoruz. Devletin kamuya personel alımları ihtiyaç dahilince azalma...

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği

Denetimli Serbestlik Dilekçesi Örneği Denetimli serbestlik dilekçesi örneği nasıl yazılır? Denetimli serbestlik dilekçesi nedir ne işe yarar?  Denetimli serbestlik, Cezaevi'nde yatmakta olan vatandaşlarımız için bir...

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri

İdari Para Cezası İtiraz Dilekçeleri İdari para cezası itiraz dilekçeleri nasıl yazılır? İdari para cezası itiraz gibi bir durumla karşılaştığın zaman kesilen tutarı karşı itiraz etme...